Bvlgari Serpenti Through the Eyes of Alexander Wang

Alexander Wang a Bvlgari predstavujú Serpenti Through the Eyes of Alexander Wang, limitovanú edíciu kabeliek, ktorá sa bude predávať v septembri 2019 v rámci newyorského týždňa módy.

Tento počin pokračuje v duchu cyklu „Serpenti Through the Eyes Of“, ktorý bol odštartovaný v roku 2017. Spolupráca Alexandra Wanga a Bvlgari sa sústreďuje na reinterpretáciu ikonickej kabelky Serpenti Forever Bag a koncept obalu ako luxusného objektu, čo je niečo, čo sa tradične prehliada a v tomto prípade sa stáva centrom pozornosti. Kolekcia, inšpirovaná tradíciou značky Bvlgari a charakterizovaná kombinovaním "vysokej" a "nízkej" módy, ktorá je pre Wanga ako návrhára typická, využíva tradičných prvkov známych zo sveta obalov - napríklad krabičku na hodinky, vrecko proti prachu na kabelku a nákupnú tašku - kombinuje ich s hlavou hada Bvlgari Serpenti, ktorého história v podobe šperku siaha do päťdesiatych rokov minulého storočia. Výsledkom je svieža a hravá kabelka, ktorá má potenciál stať sa novou klasikou.

„Keď ma značka Bvlgari oslovila, či s nimi nechcem spolupracovať, chcel som vytvoriť niečo, čo sa sústredí na – pri nákupe luxusných produktov – často prehliadané, obyčajné veci, a transformovať ich na niečo, čo budú chcieť zákazníci bez rozdielu veku a z celého sveta.“ - Alexander Wang.

Táto kolekcia sa nesie v duchu neustálej transformácie motívu Serpenti a objavuje sa v nej eklektický mix inovatívnych tvarov aj tradičných siluet. Kolekcia obsahuje šesť kabeliek v širokej škále materiálov a veľkostí.

Prvým modelom je „ľadvinka“ Belt Bag s dvoma sponami v tvare hadej hlavy, dvoma odopínateľnými popruhmi a odopínateľným uchom. Je možné ju nosiť okolo pásu, cross-body alebo cez rameno, takže ponúka množstvo možností a štýlovú variabilitu.

Duette odhaľuje svoju avantgardnú osobnosť aj praktického ducha, ktorý sa prejavuje najmä užitočným vnútorným vreckom. Kabelka Triplette má hneď tri spony v tvare hadej hlavy, ktorým Wang vtlačil svoju štýlovú víziu. A to, že sú tri, násobí príťažlivé kúzlo tohto legendárneho talizmanu.

Každodenný a praktický, ale o nič menej luxusný je shopper Shopping Tote, ktorý sa ponúka v troch veľkostiach. Jeho veľkou výhodou je funkčný dizajn umocnený luxusnými hadími detailmi. Nová Minaudière hravo odkazuje na klenotnícku DNA, ktorá koluje v žilách Bvlgari: jej geometrický tvar pripomína šperkovnicu a špeciálne pútko Serpenti je vyrobené rovnakou technológiou ako legendárny náramok Bvlgari Tubogas. Posledným modelom je Two-in-One Satchel, kabelka vyrobená z mäkkej kože so sťahovaním „na šnúrku“, ktoré pripomína vrecko na kabelku. Nechýba ani tradičným motívom inšpirovaná spona v tvare hadej hlavy.