Cestovanie v štýle Louis Vuitton

Nová inovatívna cestovná batožina Louis Vuitton horizon Soft na kolieskach

Louis Vuitton uvádza na trh už svoj druhý rad inovatívnej cestovnej batožiny na kolieskach, ktorú pre moderných cestovateľov navrhol Marc Newson.

Po kufroch s tvrdými stenami, ktorých parametre sú prirodzene viac rigidné, sme si stanovili ďalšiu výzvu – a to nevystužená batožina. Musel som nájsť vhodnú technológiu, ale aj nosnú myšlienku – niečo vyložene atraktívneho, čo by dostal projekt do vienka. Nakoniec to bola technológia – nie tak technológia samotná, ale skôr proces, technika, s ktorou som už mal skúsenosti z rôznych iných projektov – v podstate sa jedná o pletený materiál“ Marc Newson

Technicky revolučný vonkajší plášť batožiny je vyrobený zo za tepla lisovaného 3D úpletu so žakárovým vzorom na rubovej aj lícovej strane, na ktorom je Newsonova interpretácia charakteristického motívu Louis Vuitton Monogram. Úplet je kompletne zhotovený z funkčnej priadze, ktorá kombinuje  elastické a teplotne spekavé vlákna a je bezšvový. Technológia výroby bola prispôsobená špeciálne potrebám značky Louis Vuitton.

Úplet je následne za tepla lisovaný do príslušného tvaru. Pred fázou lisovania však ešte prechádza vodovzdornou úpravou. Otvory na vrecká a zipsy sa robia ultrazvukom a batožina sa z 95% obíde bez švov, ktoré má bežná cestovná taška. Namiesto toho je materiál lepený, opäť za tepla. Toto elegantné a technicky pokrokové riešenie možňuje technológia výroby.

Keď ide o balenie a cestovanie, váha a kapacita sú zásadné. Nové technológie a testovanie behom vývojového procesu zaistili, že hmotnosť bola znížená na minimum pri zachovaní maximálneho objemu. Ľahká ale odolná palubná batožina váži iba 2,9 kg, čo je maximálna výhoda pre pasažiera. Ako v prípade kufrov Horizon, ktoré Marc Newson tiež navrhol a ktoré boli uvedené na trh v roku 2016, sa teleskopické držadlo z eloxovaného hliníku nachádza vonku na batožine, čo jej prepožičiava pevnosť a štruktúru a zároveň maximalizuje veľmi dôležitý vnútorný priestor. Zabalené veci navyše nebudú mať charakteristické pozdĺžne otlaky od vnútorného držadlového systému.

Rovnako ako niektoré ikonické historické kufre Louis Vuitton, aj táto batožina má držadlá obalené prírodnou hovädzou kožou, pre maximálny komfort a minimálny objem, pretože aj držadlo sa započítava do vonkajších rozmerov pre účely obmedzenia veľkosti batožiny u medzinárodných leteckých spoločností.

Marc Newson sám navrhol každý jednotlivý komponent – na batožine nenájdete jediný „generický“ diel. Špeciálne bol navrhnutý aj ergonomický bezpečnostný zámkový systém na kombináciu troch čísel a je možné ho ovládať jednou rukou. Zámok sa ponúka v striebornom, Champagne alebo tmavo šedom vyhotovení. Dve miniatúrne kolieska boli navrhnuté s cieľom maximálne tichého chodu.

Rolling Duffle 55 Knit s dvoma kolieskami sa ponúka v žltej (Yellow), oranžovej (Orange), šedej (Heather Grey), čiernej (Black) farbe a so vzorom Monogram

55 x 32 x 25 cm 2,9 kg 36 l.

Soft Trolley 55 Knit so štyrmi kolieskami sa ponúka vo fialovej (Fuchsia), šedej (Heather Grey) a čiernej (Black) farbe

55 x 39 x 21 cm 3,5 kg 37 l.

Rolling Duffle se tiež ponúka vo verzii zo špeciálneho odľahčeného plátna Monogram v dvoch veľkostiach: 55 a 65

Cabin 55 x 32 x 25 cm 2,7 kg 36 l a maxi 65 x 35 x 30 cm 3,1 kg 55 l.

Chytré zariadenie Louis Vuitton Echo sa ponúka ako príslušenstvo do vnútorného vrecka batožiny (všetky typy).

Nová kolekcia batožiny na kolieskach bude v predaji od apríla 2019.