Chuť na drink?

V posledných rokoch svet zaplavila vlna ochutených, často menej alkoholických destilátov. Tento trend sa rozšíril najmä vďaka vplyvu zdravého životného štýlu a dôkladnejšiemu rozmýšľaniu nad tým, čo, kde a v akej forme budeme konzumovať. Výrobcovia ginov pracujú stále viac a na trhu sa tak objavujú častejšie fľaše s najrôznejšími príchuťami, ako ovocie, zelenina či bylinky. V móde sú citrusy, jahody, ale tiež kvety alebo čaj. Stále by však mal gin ostať ginom a jeho základnú chuť a vôňu by mala tvoriť hlavne borievka.

 

Dovoľte nám predstaviť vám Taliansky gin Malfy, ktorý ponúka tri rôzne ochutené varianty:

GIN MALFY CON LIMONE

Citrusy sú symbolom, ktorý je s Talianskom a jeho kultúrou neodmysliteľne spojený. V oblasti Amalfského pobrežia a Sicílie sú pestované tie najchutnejšie citróny, ktoré ginu Malfy dodávajú šťavnatú a sviežu chuť. Citrónová kôra je destilovaná s toskánskou borievkou a doplnená o ďalšie bylinky, ako sú anýz, koriander, sladké drievko či škorica. Malfy con Limone sa skvele hodí k Talianskej bruschette s riccotovým pyré, paradajkami a bazalkou. Krásne vynikne v kombinácii Gin&Tonic, kde mu najlepšie sadne klasický tonik s plátkami citrónu.

Malfy Con Limone Gin&Tonic:

40 ml gin Malfy Con Limone

120 ml Tonic

Plátok citrónu

Do pohára plného ľadu nalejte 40 ml ginu Malfy Con Limone, dolejte tonikom a ozdobte plátkom citrónu.

MALFY CON ARANCIA

Pomarančový gin Malfy con Arancia sa vyznačuje sýto oranžovou farbou a výraznou pomarančovou arómou. Hlavnou prísadou je pomarančová kôra z krvavých sicílskych pomarančov, macerovaných s toskánskou borievkou a ďalšími prísadami. Vonia po pomarančových kvetoch s podtónom borievky. Bohatej horkosladkej chuti dominuje chuť citrusov. Ako doplnok k tomuto plne ovocnému ginu sa hodí sicílske syrové Arancini z ryže s mäsovým ragú. Malfy con Arancia s tonikom by mal zdobiť plátok pomaranča, tento drink môžete tiež doplniť trochou čerstvej pomarančovej alebo mandarinkovej šťavy.

Malfy Arancia Gin&Tonic:

40 ml Gin Malfy Arancia

120 ml Tonic

Plátok krvavého pomaranča

Do pohára plného ľadu nalejte 40 ml ginu Malfy Arancia, dolejte tonikom a ozdobte plátkom krvavého pomaranča.

MALFY GIN ROSA

Tento ružový gin je destilovaný s borievkou a ďalšími bylinkami a následne infuzovaný sicílskymi ružovými grapefruitmi a rebarborou, ktoré dominujú tiež vo vôni. Výraznu grapefruitovú chuť dopĺňa dlhý borievkový záver. Svojou príjemne nahorklou chuťou sa dokonale hodí k pokrmom z bieleho mäsa, krevetám, zeleninovým šalátom alebo napríklad so sušenou šunkou Prosciutto Crudo s melónom a lístkami bazalky. Gin je možné kombinovať s tonikom, grapefruitovým džúsom či ružovou limonádou, oživené plátkom grepu alebo vetvičkou rozmarýnu.

Malfy Gin Rosa Gin&Tonic:

40 ml Malfy Gin Rosa

120 ml Tonic

Plátok ružového grapefruitu

Do pohára plného ľadu nalejte 40 ml Malfy Gin Rosa, dolejte tonikom a ozdobte plátkom ružového grapefruitu.

Odmeňte sa po náročnom dni drinkom z nealkoholického alt-ginu

CEDER´S Crisp je destilovaný nealkoholický alt-gin, ktorý v sebe spája jedinečný štýl, nedotknutú švédsku vodu a vzácne divoké byliny rastúce v juhoafrickom pohorí Cederberg. Je určený všetkým, ktorí dbajú na zdravý životný štýl, nechcú alebo nemôžu piť alkohol alebo len hľadajú ľahký sofistikovaný nápoj či vhodnú nealkoholickú alternatívu ku klasickému ginu s tonikom, bez toho aby museli zľaviť z kvality.

Gin CEDER´S je ručne miešaný, destilovaný a fľašovaný vo Švédsku. CEDER´S Crisp v sebe spája zmes korenenej borievky, sviežeho citrusu, ukľudňujúceho harmančeka a čerstvej uhorky. Exotické juhoafrické byliny sú rovnako jako tie klasické jednotlivo macerované, destilované a potom zmiešané s krištáľovo čistou švédskou vodou.

Viac informácií na https://www.prestigeselection.cz/gin/.