Čo všetko (ne)viete o ketónovej diéte?

Ako rýchlo, takmer bezbolestne a natrvalo zhodiť nechcené kilá, a súčasne sa zbaviť aj zdravotných problémov súvisiacich s nadváhou či obezitou? Ketónová diéta, rovnako ako všetky ostatné diéty, má svoje pravidlá.

Aký je princíp ketónovej diéty?

Problémom väčšiny redukčných diét je fakt, že pri nich telo stráca až 40 % svalovej hmoty. Svaly sú však hlavnými spaľovačmi tukov. Telo sa teda po skončení diéty nedokáže, vďaka úbytku svalov, vysporiadať s rovnakým množstvom energie ako pred diétou. Logicky teda prichádza k jojo-efektu. KetoMix diéta je však založená na úplne inom princípe. Pri správnom dodržiavaní pravidiel chudnete iba vaše tukové zásoby. Väčšina svalovej hmoty zostáva zachovaná. Pýtate sa, ako je to možné? Keď kontrolovane obmedzíte vo svojom jedálničku príjem sacharidov (teda cukrov), v tele nastane úplne prirodzená biochemická reakcia. Vaše telo sa dostane do takzvanej ketózy a cukry začne nahrádzať ketónmi, čo sú látky, ktoré si telo samo vytvorí a využije ich ako náhradný zdroj energie. Tým pádom chudnete len tuk a nie svaly. Stav nazývaný ketóza nastáva v tele veľmi rýchlo. Už druhý alebo tretí deň od začiatku diéty. Takže už po niekoľkých dňoch ide ručička na váhe strmo dole.

Diéta KetoMix je rozdelená na dve, respektíve tri fázy. Dĺžka každej fázy sa odvíja od vašej cieľovej váhy. KetoMix je rýchla a jednoduchá cesta, ako znížiť svoju váhu bez hladu a cvičenia. Zabudnite na zložité nakupovanie a počítanie kalórií. To sme urobili za vás. Jedlá sú plné vitamínov, minerálnych látok a vlákniny, bez chémie a pridaných glutamátov. Ste celiatik, vegán alebo vegetarián? Ak áno, máme jedlá aj pre vás! Prvé kilá dole budete mať už za týždeň. Diéta môže fungovať dlhodobo iba v prípade, ak sa stane vaším životným štýlom. Aby sa tak stalo, musíte ju zladiť so svojím každodenným rozvrhom, domácnosťou aj kariérou.

Text: Redakcia v spolupráci s KetoMix

Foto: KetoMix