CRAFTY 2020

Kolekcia LV Crafty, ktorá ponúka sýte farby a maximalistické grafické vzory, ktoré sa pohrávajú s motívom LV Monogram Giant, citlivo kombinuje špičkové remeselné vyhotovenie a popový štýl. Inšpiráciu čerpá z dvoch umeleckých smerov druhej polovice dvadsiateho storočia: graffiti artu a neo-expresionizmu. Behom osemdesiatych rokov minulého storočia tieto mestské pôvodne undergroundové trendy anektovali zavedené kreatívne teritóriá, vrátane newyorských múzeí a galérií.

Kolekcia si vytiahla z archívu značky vzor, ktorý kombinuje s motívom Monogram Giant v čiernom vyhotovení. Dizajn LV Crafty v dvoch verziách – krémová/červená a jeseňne ladená krémová/karamel – sa objavuje na najikonickejších produktoch Louis Vuitton: Onthego, NéoNoé a Boite Chapeau Souple.

Motív LV Crafty si skrotil aj kožu Monogram Empreinte, ktorej dodal jemné a elegantné akcenty okolo ušiek a na doplnkoch, ktoré oživujú elegantný podklad z čiernej alebo bielej kože.

Kolekcia, v ktorej nechýba športová obuv, doplnky, ready-to-wear a cestovné potreby, sa predstavia vo všetkých obchodoch siete Louis Vuitton koncom júla.

Foto: Benoit Peverelli