Cvičí celé Česko a Slovensko

Ako cvičiť doma? Chýbajú vám vaše obľúbené lekcie a neviete, ako začať s domácim tréningom? Ako si správne rozvrhnúť zahriatie, posilňovaciu časť a strečing? HONOR odštartoval domáci online workout so známymi menami, fitness trénerom Jakubom Bínom, ktorého ste mohli sledovať na Mall TV a inštruktorom Les Milles a ambasádorom Reebok, Davidom Pártlom. Ten zostavil jednoduchý tréning na precvičenie celého tela, ktorý zvládne aj začiatočník.


Domáci workout

Zahriatie na začiatok

Najskôr to chce zahriatie, tzv. warm-up. Dajte si 2 – 3 minúty ľahkého behu na mieste alebo si zatancujte. Jednoducho sa rozhýbte.

WORKOUT

Po zahriatí sme pripravení dať si do tela. Celú zostavu cvikov opakujte trikrát. Po každej zostave si na

1 – 2 minúty oddýchnite a nezabudnite na dostatok tekutín.

Drep so zdvihnutím lýtiek

Začnite v drepe, z ktorého sa vytiahnite do vzpriamenej polohy až na špičky. Cvik zopakujte 20x.


Vzpor na dlaniach so striedaním vzporu na lakťoch

Zo vzporu na dlaniach prejdite na vzpor na lakťoch a následne naspäť na dlane. Pri prechodoch striedajte ruky. Na každú ruku opakujte cvik 8x.


Priťahovanie k pätám

Z polo ľahu sa striedavo priťahujte k ľavej a pravej päte. Svaly brucha držte stiahnuté. Urobte 20 opakovaní na každú stranu.

Vykopávanie do strany

Zo vzporu na rukách sa striedavo pretáčajte a vykopávajte nohu do strany. Opakujte 8x na každú stranu.

Vzpor na rukách s dotykom ramena

Zo vzporu na dlaniach sa striedavo dotýkajte ľavou rukou pravého ramena a pravou rukou ľavého ramena. Cvik opakujte 10x.

Medvedie kroky

Dajte sa do vzporu na dlaniach a špičkách s pokrčenými kolenami. Takto na všetkých štyroch sa pohybujte v priestore aspoň 30 sekúnd.

 

Výpad vzad

Striedavo robte výpad vzad a pri pohybe späť zakrúžte nohou v boku a následne položte nohu na zem. Opakujte 10x na každú nohu.

Klik s priťahovaním kolena k lakťu

Pri kliku priťahujte striedavo ľavú nohu k ľavému lakťu a pravú nohu k pravému lakťu. Opakujte 8x na každú nohu.


Prebudenie kobry

Z pozície dieťaťa s natiahnutými rukami sa postupne preťahujte dopredu. Pri prechode ťahajte hrudník čo najbližšie k zemi a v záverečnej pozícií prehnite chrbát a držte vzpriamenú hlavu. Cvik opakujte 8x.

Text a foto: HONOR