Game on!

Je niečo lepšie ako si po pracovnom týždni s priateľmi zahrať šípky, poker alebo partičku biliardu a vychutnávať si vychladené pivo alebo dobre namiešaný kokteil?

JE! Môcť zažiť toto všetko a nemusieť pri tom vystrčiť päty z domu! Nasadiť papučovú kultúru a pozvať priateľov k sebe domov. Veď priznajme si, že nie vždy sa nám chce voľný víkend tráviť v preplnených baroch.  

Mať v dome samostatnú miestnosť vyhradenú na hry a zábavu ako je biliard, stolný futbal či domáce kino je veľmi príjemné, dokonca žiadúce, ak nechcete rušiť zvyšok členov rodiny. Tak v prípade, že máte v dome voľnú miestnosť alebo nevyužitú pivnicu, skúste z nej urobiť domácu herňu a užívajte si. Uprednostnite pivnicu, najmä kvôli hluku. Ak je váš vysnívaný dom len v prípravnej fáze, počítajte s herňou už teraz a vyberte tú správnu miestnosť. Mala by byť bokom od spálni, tak aby ste nerušili ostatných v dome, ak sa stretnutie predĺži.

Herňa však môže byť tiež vaším osobným priestorom, kde si môžete dopriať svoje koníčky a podľa toho prispôsobiť aj výzdobu. Ak ste futbalový fanúšik, zberateľ alebo dávate prednosť silným strojom na dvoch či štyroch kolesách, herňa znesie každý jedinečný či bláznivý nápad, ktorý pre ňu vymyslíte.

Foto: Brunswick

Čo by nemalo chýbať

Dôkladne zvážte vybavenie, vzhľadom na veľkosť miestnosti. Aby ste si namiesto herne neurobili sklad, kde sa nebude dať hýbať. Závisí od vašich preferencií, čomu dáte prednosť. V každej dobrej herni by nemala chýbať veľká obrazovka, alebo plátno a projektor a špičkové ozvučenie. Ku tomu patria pohodlné kreslá, najlepšie s držiakom na nápoje a dobre zásobený bar.

Stolný futbal s priateľmi môže byť neskutočná zábava, hlavne keď sa ho porazení snažia podliezť. Svoju službu však urobia aj rôzne spoločenské stolné hry alebo šach či poker.

Zaujímate sa o golf? Zaobstarajte si golfový simulátor a trénovať môžete aj v nepriaznivom počasí. Niektoré simulátory obsahujú niekoľko rôznych hier, nemusí to byť len golf. Takže si urobte prehľad a hurá do toho.

Ak máte v herni dosť miesta a golf patrí medzi vaše obľúbené hry, zvážte interiérovú zelenú plochu s rôznymi terénnymi nastaveniami. Foto: Brunswick

Na záver niečo, čo neodmietne snáď nikto. Biliardový stôl tróniaci v srdci vašej herne. Tu nezabudnite myslieť na priestor okolo stola a pohodlie pri hre. Tá vás veľmi rýchlo prestane baviť, keď budete tágom narážať do okolitých stien. Takže veľkosť stola, ktorý si plánujete zadovážiť prispôsobte veľkosti miestnosti, nezabudnite pripočítať voľný priestor na pohyb a ak plánujete aj nábytok, započítajte aj ten. V každom prípade však počítajte s rozmermi aspoň 5 x 4m. Ideálna by bola miestnosť bez okien s osvetlením iba pre stôl, tak aby sa eliminovali nechcené tiene. Ideálna je rampa priamo nad stôl. V miestnosti s klasickými oknami vyriešia problém s denným svetlom rolety.

Takže nech už si svoju herňu zariadite akokoľvek, dôležitá je výsledná zábava a tej vám prajeme čo najviac.