Hodinky, ktoré rúcajú zažité štandardy

Voľnomyšlienkársky, nadčasový a rafinovaný, alebo tiež čierny, urbanistický a moderný. Most medzi starovekým Rímom a 21. storočím. Zoznámte sa s hodinkami Bulgari Bulgari 2021, ikonickým modelom, ktorý si neohrozene razí cestu napriek dekádami.

História hodinárstva je naplnená tisíckami najrôznejších modelov. Väčšina z nich má obmedzenú životnosť a iba hŕstka určitým spôsobom vyniká a dokáže si vydobyť trvalé uznanie a obdiv. Pokiaľ by sme mali vymenovať niektoré z týchto ikon, boli by to napríklad tie, spojené s históriou dobývania vesmíru, hodinky s obojstranným púzdrom alebo modely s dizajnom inšpirovaným tankmi z 1. svetovej vojny. Do tejto elitnej skupiny určite patrí dvojité gravírovanie na lunete, ktoré je pripomienkou mocného rímskeho impéria. Tieto slávne prvky sú neoddeliteľne spojené s konkrétnymi modelmi, skôr než so značkou výrobcu ako takou. Vďaka svojej unikátnosti si ikonické modely dokázali udržať nadčasovú atraktivitu a zároveň zachovať nádych modernosti.

Hodinky Bulgari Bulgari – známe skôr pod iniciálami BB – boli prvý krát predstavené pred takmer 45 rokmi a predstavujú jeden z týchto výnimočných výtvorov. Kráčajú s nami dekádami a nestrácajú nič zo svojich primárnych atribútov: uchovávajú si typický guľatý, jednoduchý tvor, ktorý podporuje ich súčasný a modernistický dizajn. Nesmieme zabudnúť ani na avantgardné detaily, napríklad v podobe dvojitého gravírovania na lunete. ktoré je pripomienkou rímskych imperátorov, ktoré predvádzali atribúty svojej moci na razených minciach. Zatiaľčo väčšina módnych domov podriaďuje svoju tvorbu aktuálnej dobe, značke Bvlgari sa podarili vytvoriť estetický symbol, ktorý je stále in. Silnejšie než kedykoľvek predtým žiari práve v dnešnej dobe, keď hrá identifikácia a vyobrazenie brandu kľúčovú rolu.

Hodinky sú určené pre výrazné osobnosti (v duchu iniciál BB a hesla Bold and Beautiful). Vďaka veľkej všestrannosti dávajú priestor pre širokú paletu najrôznejších interpretácií. Pre ženy, ktoré túžia po hodinkách ako symbole, je určený model s oceľovým púzdrom a strieborným číselníkom s diamantovými indexmi. Sú slobodomyseľné a nadčasové.

 

Model BB v intenzívnej čiernej sa hodí pre všetkých, ktorí sa neboja prekonávať limity. Sú rebelské a moderné, temné a žiarivé zároveň. Ich tmavá duša pozdvihne akýkoľvek outfit a predovšetkým za každých okolností rúca zažité konvencie. Sú stelesnením postoja, ktorý nedáva priestor konformite. Ich poslaním je otriasť existujúcimi módnymi kódmi.

 

Hodinky Bulgari Bulgari sú navrhnuté, aby rúcali obecné zásady a vytvorili nové módne vnímanie.

Text: Redakcia v spolupráci s Bvlgari

Foto: Bvlgari