Horúce trendy pre rok 2020

Nový rok znamená nový začiatok, ideálny čas na vylepšenie vášho domova. Ak sa snažíte prísť na to, čo robiť s vaším domovom budúci rok, tu je niekoľko najhorúcejších trendov v dizajne interiéru, ktoré vám pomôžu zmeniť váš domov.


Floral

Kvetinový dizajn alebo aranžovanie kvetín je umenie použitia rastlinných materiálov a kvetín na vytvorenie príjemnej a vyváženej kompozície. Dôkazy rafinovanej floristiky sa nachádzajú už v kultúre starodávneho Egypta.


Velvet

Mnoho ľudí sa obávalo použitia zamatu, pretože ide o ťažkú, ohromujúcu látku. Avšak pri správnom použití môže zamat vášmu obývaciemu priestoru pridať dotyk luxusu, pôvabu a tepla.


Maximalizmus

V umení je maximalizmus, reakcia proti minimalizmu, estetikou nadbytku a nadbytočnosti. Filozofiu možno zhrnúť ako „viac je viac“, čo kontrastuje s minimalistickým heslom „menej je viac“. Je to všetko o miešaní štýlov s farbami, vzormi a textúrami. Je to zmes látok, rôznych materiálov, množstva textúr, nepravdepodobných farebných kombinácií a štýlov nábytku.


Pink tones

Ružová je farba lásky, ženskosti a dobrej nálady a jej teplé, pozitívne tóny sa používajú na vyjadrenie vášne, zábavy a energie.


Marble

Mramor v architektúre, umení a dizajne sa už tisícky rokov využíval egyptskou a mezopotámskou kultúrou. Mramor sa vracia späť do sveta dizajnu interiérov. Špičkoví dizajnéri po celom svete ručia za to, že mramor je sofistikovaný a luxusný a kľúčom k použitiu mramorovej textúry v dizajne je jemnosť.