Hudobná romantika Attilu Végha, Paulíny Fialkovej a Milana Bez Mapy

K blížiacemu sa Valentínu neodmysliteľne patria zamilované songy. Pri tejto príležitosti vznikol aj špeciálny projekt Huawei Valentínsky playlist od troch známych osobností. Na aké pesničky nedajú dopustiť Attila Végh, Paulína Fialková či Milan Bez Mapy a aké momenty sa im s nimi spájajú?

Valentínske výbery všetkých troch menovaných si môžete vypočuť v aplikácii Deezer, ktorú si stiahnete aj v obchode Huawei AppGallery.

Attila Végh a jeho slovenská romantika

Povedali by ste, že vo valentínskom zozname najznámejšieho MMA zápasníka u nás nájdeme ozajstnú slovenskú romantiku? “Pesnička Lúč od Buranowski mi pripomína našu svadbu s manželkou, spieval nám ju naživo na prvý tanec na našej svadbe. Tiež mám veľmi rád aj Bosorku od Elánu, ktorú s manželkou často počúvame,” približuje Attila.

No ani maďarská tvorba v jeho slúchadlách nesmie chýbať. “Špeciálny vzťah mám k pesničke od Kis Grófo - Mert a nézését, meg a járását. Keď sme ešte pred lockdownom chodili na chaty a rozlúčky so slobodou, som si ju tak obľúbil, že všetci hovoria, že je to moja hymna. Je veľmi zábavná a každý v mojom okolí, kto nevie ani ceknúť po maďarsky, sa už naučil ten text, lebo je to veľmi chytľavé,” hovorí Attila.

Celý Attilov valentínsky playlist v aplikácii Deezer si môžete pustiť tu.

Paulína Fialková nedá dopustiť na Karla Gotta

Slovenská biatlonistka svojím číslom jeden vo vlastnom zamilovanom hudobnom výbere prekvapila. Hoci v ňom nechýbajú ani aktuálni zahraniční interpreti, na prvé miesto dala pomerne netradičné meno. “V mojom playliste nemôže chýbať božský Kája. Aj keď patrím už k inej generácii, jeho piesne ma vždy vedeli chytiť za srdce,” hovorí Paulína a prezradila aj detail zo svojho súkromia.

Najradšej mám na pieseň Když muž se ženou snídá, pretože mi ju môj priateľ zvykne púšťať k raňajkám ako podmaz. Či už sme doma alebo vo svete, raňajkujeme často s Kájom,” prezrádza biatlonistka. V jej valentínskom výbere však nájdeme aj napríklad Elán či zahraničných interpretov ako Lady Gaga, Rihanna alebo Maroon 5.

Celý Paulínin valentínsky playlist v aplikácii Deezer si môžete pustiť tu.

Milan Bez Mapy a jeho Srdce v kufri

Cestovateľ Milan Bez Mapy je známym milovníkom latinskej Ameriky. Aké pesničky mu spôsobujú motýle v bruchu? “Na Deezeri mám celý latino playlist, všetky pesničky v ňom sú po španielsky. Pesničky sa mi takmer vždy spájajú s konkrétnymi miestami, ľuďmi a situáciami. Je tam aj pesnička "Hawáí" od Malumu. Na jeseň som navštívil viacero ostrovov v Grécku a na jednom z nich zažil krátky, no intenzívny románik. Žiaľ, ako to už občas býva, z mojej strany to bolo vážnejšie, ako len dovolenková láska. Od kedy sme sa kvôli tomu prestali stretávať, táto pesnička mi vždy pripomenie jesenné grécke slnko, suvlaki a krásne more. Vždy, keď si nasadím svoje slúchadlá FreeBuds Pro a pustím si ju, dostanem zimomriavky,” prezrádza Milan.

Druhou pesničkou je pesnička "Corazón En La Maleta" od Luisa Fonsi. V preklade znamená "Srdce v kufri" a trochu ma vystihuje. V pesničke sa spieva o tom, život je príliš krátky na hádky a vždy je lepšie sedieť v lietadle, vlaku, na lodi či v autobuse, než sa s niekým hádať o čomkoľvek. Samozrejme, vždy so srdcom zabaleným v kufri so sebou,” s úsmevom uzatvára Milan.

Celý Milanov valentínsky playlist v aplikácii Deezer si môžete pustiť tu.

Text a foto: Redakcia v spolupráci s Huawei