Inšpirácie pre letný outfit – Business móda

Tento článok je prvým z troch, kde vám ponúkneme inšpirácie pre rôzne letné outfity. Každá z nás čaká na teplé letné slnečné lúče aby mohla odhodiť bundy, kabáty či hrubé svetre a mohla konečne siahnuť po niečom ľahkom a letnom. Nie každý kúsok oblečenia, ktorý sa nám páči je však vhodný aj do práce. Pokiaľ pracujete v spoločnosti, kde si potrpia na tzv. business dress code, je potrebné riadiť sa určitými pravidlami. Tie si predstavíme na nasledujúcich riadkoch.

Business móda má dve základné kategórie: business formal a business casual. Business formal je tá najprísnejšia možnosť a stanovuje ju priamo spoločnosť v ktorej pracujete. Pozrime sa na to, čo je dovolené! Základným prvkom je kostým. Môže byť nohavicový alebo sukňový. Chybu neurobíte ani šatami. Farby by mali byť tlmené: sivá, čierna, tmavo modrá a podobne. Nezabudnite na silonky, sú nutnosťou aj počas leta. Tu sa veľmi experimentovať nedá, ale pokiaľ si oblečiete kostým alebo šaty, ktoré vám dobre sadnú a doplníte jemnými šperkami, bude vyzerať váš outfit luxusne.

Predstavme si však radšej business casual, kde máme viac možností vyhrať sa so svojim zovňajškom. Tento elegantný neformálny vzhľad nemá presné pravidlá, preto umožňuje flexibilitu podľa osobného vkusu. Základom je tiež kostým, ale je možné ho nahradiť aj nohavicami či sukňou spojenou s blúzkou alebo elegantným tričkom. Rovnako ako pri business formal sa očakávajú silonky a topánky s uzavretou špičkou. Farby už nemusia byť tlmené. Pokojne siahnite aj po farebnejších či vzorovaných kúskoch. Dôležité sú tiež doplnky a šperky, dbajte na to, aby boli jemné a nevyzerali lacno.

V galérii nižšie vám ponúkame výber vhodných kúskov od značiek Luisa Spagnoli, Tosca Blu či Coccinelle.

Text a foto: Redakcia v spolupráci s www.lamio.sk