Kam do exotiky na Silvestra

Túžite uniknúť v závere roka za morom a teplom? Máme pre vás tipy na destinácie, kde si Silvestra užijete pod hrejivými lúčmi slnka a vychutnáte si exotickú atmosféru.

Kanárske ostrovy

Silvester si zaslúži veselé cestovateľské plány, ktoré sa dajú jednoducho zrealizovať. Ako sa čo najrýchlejšie dopravíte na Silvestra na Kanárske ostrovy? Mimoriadnym silvestrovský charterom z Viedne. Priamy let na ostrovy Tenerife a Gran Canaria vypravuje touroperátor TUI v druhý sviatok vianočný. Príjemné teplé počasie a prostredie Atlantiku si môžete užívať až do začiatku budúceho roka - 2. januára 2021, kedy je naplánovaný spiatočný let.

Maldivy s priamym letom z Viedne

Maldivy, tvorené z koralovými ostrovmi, patria v zimných mesiacoch k najžiadanejším exotickým destináciám. Priezračný oceán, lagúny, jemný biely piesok a typické plážové vilky (over water bungalovy) priam lákajú na silvestrovskú dovolenku. Najluxusnejšie hotelové rezorty sa sústreďujú najmä na severných atoloch. Ak si nepotrpíte na luxus, na Maldivách nájdete aj cenovo dostupnejšie ubytovanie v prostredí, v ktorom si budete pochvaľovať najmä dostatok súkromia. Vďaka leteckej spoločnosti Austrian airlines sa od decembra na Maldivy dopravíte priamym letom z Viedne.

Zdroj: Constance hotel management

Zanzibar

Láka Vás dotyk africkej kultúry, vôňa korenín, tyrkysové more a pláže pripomínajúce raj? Potom stavte na Silvestra na ostrov ležiaci v Indickom oceáne - Zanzibar. Letecké spojenie na Zanzibar je možné napríklad z Viedne s jedným prestupom v Dubaji. Hotely na Zanzibare sú často postavené v prvej línii priamo na pláži v štýle samostatne stojacich banglovov so slamenými strechami.

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty sú pre našinca destinácia, v ktorej sa snúbi orientálna kultúra s modernými prvkami v každej oblasti života. Výhodou je skvelá dopravná dostupnosť. Emirates airlines lieta priamo z Viedne do Dubaja 4 krát týždenne. Pre plánovanie dovolenky to znamená výbornú flexibilitu v dĺžke pobytu. Okrem dobre známeho Dubaja, vám dávame do pozornosti aj menšie, turisticky veľmi dobre pripravené a vybavené emiráty Ajman a Ras al Khaimah.

Kuba

Silvester s atmosférou Karibiku, rytmami rumby a salsy, vôňou cigár a chuť kubánskeho rumu zažijete na Kube. Letecké spojenia s Kubou sú možné s jedným prestupom z Viedne napríklad cez Frankfurt.

Tipy na silvestrovskú exotiku pre vás pripravila redakcia v spolupráci s CK TUI-ReiseCenter Slovensko.