Keto ako životný štýl: 7 praktických tipov, ako udržať jedálniček pod kontrolou

Zamerať sa na svoje zdravie a začať s ketónovou diétou môže každý v akomkoľvek veku. Získa tak viac energie pre svoj telo, aktívnejšiu myseľ a lepšiu fyzickú kondíciu. Prinášame vám sedem tipov, ako si proteínovú diétu udržať, odolať pokušeniu a nájsť správnu motiváciu, aby vaša keto diéta fungovala dlhodobo.

Čistka v kuchyni

Ak chcete začať s keto diétou, prezrite si celú kuchyňu a zbavte sa všetkých potravín s vysokým obsahom sacharidov. Majte doma iba tie potraviny, ktoré sú súčasťou vášho nového jedálnička.

Podpora rodiny a kamarátov

Nebuďte na to sami. Povedzte o svojom pláne zmeniť životný štýl svojej rodine a kamarátom. Povedzte im, ako to chcete urobiť a čo chcete dosiahnuť.

Zoznam, prečo to urobiť

Urobte si zoznam dôvodov, prečo meníte svoje stravovanie a životný štýl. Chcete znížiť hladinu cukru v krvi a tým znížiť aj riziko cukrovky? Chcete schudnúť, aby ste stačili svojim deťom?

Plán jedál

Na začiatku každého týždňa si spočítajte, koľko jedál budete potrebovať, vrátane desiat. Jedlá plánujte dopredu. Ideálnym riešením sú presne zostavené jedálne balíčky, kde je presný počet porcií.

Zdravá desiata

Prechod na zdravú stravu sa nestane za noc. Aby ste zvládli aj nečakané udalosti, majte vždy poruke zdravú nízkosacharidovú desiatu. Ideálne sú proteínové tyčinky, čipsy alebo sušienky.

Všetko plánujte v predstihu

Ak sa rozhodnete pre keto diétu, neznamená to nevyhnutne, že sa musíte uzavrieť pred celým svetom a žiť vo svojej „nízkosacharidovej bubline“. Chce to len naučiť sa dobre plánovať.

Keto ako životný štýl

Rovnako ako náhla aktivita nevedie k dlhodobému zlepšeniu kondície, nedá sa trvalo schudnúť ani žiadnou rýchlou diétou. Na keto diéte však môžete byť dlhodobo. Je to životný štýl, žiadny krátkodobý výstrelok. Ak zdravú stravu a návyky natrvalo zaradíte do svojho života, budete z toho mať len benefity. Je potrebné si to uvedomiť.

Text: Redakcia v spolupráci s KetoMix

Foto: KetoMix