Kombinácia európskej elegancie a thajskej pohostinnosti

Ak túžite po dokonalom zážitku v pokojnej oáze dýchajúcej históriou v srdci jednej z najväčších nákupných, zábavných a kultúrnych destinácií Bangkoku, je pre vás Siam Kempinski Hotel Bangkok tým správnym miestom.

Hotel bol postavený v historicky veľmi významnej časti mesta. Pozemok, na ktorom dnes stojí, bol kedysi časťou paláca Sra Pathum (Lotus Pond Palace), ktorý si objednal kráľ Rama IV. (v západnom svete známy zo sfilmovaného príbehu „Kráľ a ja“). Palácové záhrady boli známe svojou krásou a pokojnou atmosférou a stali sa domovom množstva vzácnych rastlín, kvetov i vtákov. Hotelu tak ostal kráľovský sused, ktorý sa aj dnes používa ako kráľovský palác, v súčasnosti je domovom Jej kráľovskej výsosti princeznej Sirindhorn.

V celom hoteli hrá lotosový kvet významnú rolu pri vyjadrovaní dejín tejto oblasti. Logom hotela je lotosový kvet tesne pred rozkvitnutím; lotosy môžeme nájsť na kobercoch, vodných fontánach v hale, na snímkach a fotkách v každej hosťovskej izbe a rezidencii a čerstvé lotosové kvety sú súčasťou dekorácie vo všetkých verejných priestoroch. Spoločenské miestnosti hotela sú nazvané po rozličných lotosových variáciách. Okrem toho je v celej nehnuteľnosti použitá fialová farba, ktorá je farbou kráľovskej princeznej.

Vzhľadom na silné umelecké tradície v Thajsku sa súčasťou hotelového dizajnu stala rozsiahla kolekcia thajského umenia, ktorá sa harmonicky prelína s architektúrou. Devätnásť profesorov a študentov College of Fine Arts bolo poverených vytvoriť maľby a sochy špeciálne pre tento hotel. Spolu s vybranými umeleckými dielami, ktoré boli darované Thajsku rôznymi umelcami sa stali veľkolepým základom zdôrazňujúcim eleganciu a vkus hotela.

Znalci umenia určite ocenia viac ako 4 000 umeleckých diel vrátane viac ako 200 dych vyrážajúcich originálnych malieb a skvostných sôch od thajských umelcov, ktoré pridávajú vkusnej atmosfére tohto nádherného hotela na elegancii. Základom tejto unikátnej umeleckej zbierky je vyjadriť vitalitu, naturel a kultúru Bangkoku.

Interiér

Siam Kempinski Hotel zahŕňa 303 moderných izieb a veľkolepých apartmánov navrhnutých firmou Tandem Architects s prispením Hirsch Bedner Associates.

Jedinečnosťou v Siam Kempinski Hotel je záhradný apartmán, jedenásť dvojpodlažných apartmánov a 10 izieb nachádzajúcich sa pri vode. Všetky tieto priestory umožňujú hosťom priamy prístup do záhrady a nachádzajú sa iba kúsok od súkromných terás a bazénov. Každá izba ponúka moderný komfort a zábavné systémy.

Kempinski Spa

Je to prvé Kempinski Spa v Ázii. Ošetrenia vychádzajú z filozofie meniacich sa štyroch ročných období využívajúc bylinky a rastliny ako základ pre všetky procedúry. Tradičné thajské postupy sú použité tak, aby sa návšteva kúpeľov stala nezabudnuteľná. Liečby sú prispôsobené pre konkrétneho klienta a jeho stavbu tela, vyberané prírodné prísady majú za cieľ upokojiť, zrelaxovať a rozmaznávať vašu pleť. Bylinné liečby detoxikujú a relaxácii napomáha výhľad do pokojnej záhrady.

Text: Redakcia v spolupráci s Kempinski

Foto: Kempinski