Kvalitný spánok je základom spokojného života

Život človeka ovplyvňuje množstvo faktorov doma aj v práci. Faktom však je, že asi tretinu svojho života venujeme spánku. To je dôvod, prečo by sme mali jeho kvalite venovať náležitú pozornosť.

Všetci vieme, prečo je dôležitý kvalitný matrac a dobrá posteľ. Mať však matrac vyrobený na mieru zo 100% prírodných materiálov je zárukou dokonalého oddychu a luxusu, ktorý si určite zaslúžime.

Anjeli strážni vášho spánku

Takto znie slogan spoločnosti Westieri, ktorá vyrába luxusné matrace v anglickom Yorkshire. Spoločnosť bola založená dvoma bratmi. Po odchode zo Slovenska sa starší z nich, Ľudomil Geci zamestnal ako pomocník vo výrobe matracov. Svojou poctivou a tvrdou prácou sa vypracoval na pozíciu vedúceho výroby. Časom sa rozhodol založiť si vlastnú spoločnosť a dostať ju aj na Slovensko. Rovnako ako na začiatku, tak aj v súčasnosti je spoločnosť verná tradičným postupom pri výrobe a výlučne prírodným materiálom.

O skutočných prednostiach ručne šitých matracov, nám porozprával konateľ spoločnosti Westieri, Matej Jánošík.

Ako si čo najlepšie zabezpečíme kvalitný oddych?

Základom musí byť kvalitný matrac a skvelá posteľ. Je dôležité povedať, že naše matrace dýchajú, čo sme dosiahli látkovou membránou na bočnej strane matraca, ktorá umožňuje neustálu cirkuláciu vzduchu. Pri výrobe matracov používame prírodné materiály.  Vlna, konský vlas či mohér sú zárukou, že matrace sa nepreležia. Prírodné matrace s vrstvami z konského vlasu patria v dnešnej dobe k najexkluzívnejším a najluxusnejším matracom na svete.

Čo všetko nájdeme vo vašej ponuke?

V ponuke máme 11 druhov matracov rozdelených do 4 kategórií, ktoré sa líšia množstvom  pružín a použitým materiálom. Napríklad prémiový matrac Rembrandt je vyrobený z najluxusnejších materiálov, ako vlna alpaca, hodváb či mohér a použitých je viac ako 6000 individuálnych pružín. Pri správnej starostlivosti je životnosť matraca až 15 rokov.

Okrem matracov máme v ponuke aj luxusné postele, nočné stolíky, vankúše, paplóny, obliečky a ďalšie doplnky.

Kde môžu zákazníci odskúšať, ktorý matrac je pre nich vhodný?

Vyrábame matrace v troch stupňoch tvrdosti a zákazníci si ich môžu nerušene odskúšať v showroome v obci Hurbanová Ves pri Senci, ktorý im otvoríme na želanie.