Letné koktaily s vínom

Klasický letný drink by mal byť ľahký a osviežujúci . Najlepšie koktaily s vínom na denné pitie by mali mať nižší alkohol, aby organizmus zbytočne nezaťažil. Ak si počas horúceho dňa chcete vychutnať chladené vínne koktaily, nezabudnite si vychladiť aj poháre. Letné koktaily na báze vína si môžete pripraviť aj doma. Prinášame vám pár tipov na osviežujúce drinky.

Jahodové frosé

Prečo sa obmedzovať na rosé, keď si môžete dať frosé. Jednoducho nalejte fľašu ružového vína do nádoby a zmrazte ju aspoň na šesť hodín. Mrazené rosé zmiešajte s jahodovým džúsom, limetkovou šťavou a hrsťou čerstvých alebo mrazených jahôd. Miešajte a vychutnávajte.

Tip od WinePlanet.sk: Karpatská Perla Cabernet Sauvignon BIO 2023

Mojito ala Sauvignon

Máte radi mojito? Čo tak namiešať si ho z bieleho vína. Pripravte si Sauvignon Blanc. Čerstvé lístky mäty premiešajte s niekoľkými plátkami limetky. Pridajte víno, sódu a ľad.

Tip od WinePlanet.sk: Reya Organica Sauvignon BIO 2023

Sherry Cobbler

Sherry Cobber je to pravé pre vás. Zmiešajte niekoľko pomarančov s trstinovým sirupom. Potom pridajte sherry, ľad a pretrepte.

Tip od WinePlanet.sk: Romate Cream, fortifikované víno, biele, sladké

Sangria

Tradičný, jednoduchý, ovocný drink zo Španielska. Sangria sa dokonale hodí k tapas alebo i samotné. Zažite španielske leto aj doma. Začnite s pomarančovým džúsom, pridajte niekoľko čerstvých plátkov pomaranča, citrónu a červeného melónu. Ovocie jemne roztlačte lyžičkou, pridajte ľad a potom červené víno odrody Tempranillo.

Tip od WinePlanet.sk: El Coto Coto Mayor Crianza 2020

G.G. Fizz

Ste milovníkom zázvoru a bieleho vína? Vyskúšajte spojenie Ginger & Gewűrztraminer. Dokonalý koktail, chuťovo harmonický.  Zázvor je korenie, ktorý vyvážite sladkým, agáve sirupom, kyslým (víno) a  zalejete šumivým vínom.

Tip od WinePlanet.sk: Reya Organica Tramín červený BIO  a Reya Prosecco

Lone Star Negroni

Koktaily z Madeiry sú vynikajúce vďaka vyváženej chuti. Chuťový profil Madeiry pripomína sladký vermút. Nahraďte vermút v klasickom talianskom negroni. Gin, Madeira a Campari. Zmiešajte ingrediencie v pohári naplnenom ľadom a môžete ozdobiť plátkom pomaranča.

Tip od WinePlanet.sk: GINJOY, Blandy's Madeira Reserva 5 Y.O. Doce Rich a likér Campari Bitter 25%

Madeira a Tonic

Možno pre niekoho prekvapivá kombinácia. Je to veľmi osviežujúci drink. Naplňte vysoký pohár kockami ľadu, potom pridajte madeiru a tonik. Zľahka premiešame a môžete vychutnávať počas letných večerov na terase.

Tip od WinePlanet.sk: Blandy's Madeira Duke of Clarence Rich a Erasmus Bond Botanical Tonic Water