Prémiový med z hotelovej strechy

Koncom leta 2018 našlo svoj nový domov na streche hotela NH Bratislava Gate One osem včelích rodín.

Zámerom bolo prispieť k ekologickému chovu a ochrane včiel. V prípade, že majú včely vytvorené vhodné podmienky, môže byť aj mesto pre ne prirodzeným prostredím. Takto majú úžitok z chovu nielen samotné včely, ale aj mesto (keďže rádius letu včiel je až do 5 km od hotela) a hoteloví hostia. Vlastný med sa stal súčasťou raňajkového bufetu aj niektorých jedál. Chovateľ včiel a akcionár hotela Rastislav Pavlišin, chce inšpirovať aj iné hotely, firmy a inštitúcie pôsobiace v meste, aby sa pridali k tejto iniciatíve a rozšírili rady chovateľov včiel na mestských strechách.

Kolekcia medu a ďalších výrobkov je v ponuke na predaj ako originálny suvenír z návštevy Bratislavy. O mimoriadnej kvalite medu svedčí víťazstvo na medzinárodnom kongrese a výstave Apislavia 2018 v Moskve. Honey Bunny získal 1. miesto v kategórii Med svetlý kvetový v silnej konkurencii 954 vzoriek z 33 krajín. Prémiovú kvalitu medu dosahuje hotel najmä uplatňovaním princípov eko-včelárenia. Zaujímavosť kolekcie zvýrazňuje aj etiketa maliara Petra Stankoviča ako symbol harmonického spojenia mesta a včiel, ktorá tiež na výstave získala zlatú medailu.

NH Bratislava Gate One je moderný, elegantný hotel s jedinečnou architektúrou, ktorý ponúka kvalitný servis, moderný dizajn a profesionálny personál. Pre svojich hostí má pripravených 117 nadštandardne zariadených, tichých izieb v štyroch kategóriách, reštauráciu a lobby bar. Súčasťou hotela je tiež moderná posilňovňa a wellness centrum, ktoré ponúka bazén s protiprúdom, suchú a parnú saunu, jacuzzi a relaxačnú zónu.

Nielen hoteloví hostia, ale aj návštevníci si môžu vychutnať špičkovú gastronómiu. Hotelová reštaurácia ponúka lokálne aj európske špeciality formou à la carte. V pracovné dni je k dispozícii aj bohatý bufetový obed. V lobby bare sa podáva skvelá káva RED DOOR BLEND od Julius Meinl a pivo ERB.

Hotel pôsobí aj v oblasti kongresového cestovného ruchu, ktorý na Slovensku nadobúda čoraz väčší význam. V hoteli sa nachádza 10 špičkovo vybavených konferenčných sál s denným svetlom a kapacitou až 600 osôb. Bufetové obedy a coffee breaky s kvalitnou kávou a stolným futbalom ocenia aj najnáročnejší hostia. V priestrannej hotelovej hale s najväčším krištáľovým lustrom v Európe je možné vystaviť aj automobil.

V priestrannej hotelovej hale s najväčším krištáľovým lustrom v Európe je možné vystaviť aj automobil.

M&E INSTANT BOOKING TOOL

NH Hotel Group je prvý hotelový reťazec v Európe, ktorý zaviedol inovatívny systém priameho rezervovania kongresových miestností. Stačí niekoľko kliknutí a ihneď si môžete zarezervovať miestnosť pre svoje podujatie on-line.

FASTPASS

Hotel je súčasťou siete NH Hotel Group, ktorá na jeseň 2018 predstavila inovatívnu troj-kombináciu digitálnych služieb ako prvý medzinárodný reťazec na svete. K dispozícii je vo väčšine európskych NH hotelov a onedlho sa rozšíri aj na ďalšie destinácie po celom svete. Služba FASTPASS je bezplatná a zahŕňa:

1. ONLINE CHECK-IN

2. VÝBER IZBY podľa vlastných preferencií

3. ONLINE CHECK-OUT

Cieľom je zvýšiť komfort hostí, zjednodušiť ich príchod a odchod bez čakania v radoch na recepcii a poskytnúť im možnosť výberu izby podľa svojho želania, čo sa týka poschodia, typu izby, výhľadu a pod.

Text a foto: NH Bratislava Gate One