Raj na svahoch Himalájí

Či už navštívite toto miesto počas leta, keď sú Himaláje pokryté kvetmi, alebo uprostred zimy, keď kobaltová obloha prechádza do veľkolepých hviezdnych scenérií, Bhután má vždy čo ponúknuť.

V jarnom období, medzi marcom a májom, keď sa príroda prebúdza a himalájska krajina ožíva farbami je Bhután najkrajší. Ponúka ideálne podmienky na turistiku či len prechádzky lesmi žiarivých rododendronov, pikniky pod príjemne teplým slnkom či splavovanie divokej vody. Vydajte sa na výlet po lesných chodníkoch, prejdite cez lanové mosty zdobené modlitebnými vlajkami a sledujte kľukaté chodníky držiace sa himalájskych horských svahov.


Od júna do augusta prináša leto zafírové nebo, mierne teploty aj osviežujúce dažde. Tento čas ponúka ideálny priestor na objavovanie histórie, napríklad charakteristických dzongov – obrovských opevnených kláštorov. V lete sa krajina mení na sviežu a zelenú, čo prináša hojnosť vzácnych surovín, takže toto je ten správny čas na gastronomické zážitky.


Jesenné mesiace september až november sú síce chladnejšie, ale stále mierne a suché a ponúkajú perfektné podmienky pre pešiu turistiku a cykloturistiku po Bhutánskych horských cestách. Každý september sa v Bhutáne stretávajú cyklisti z celého sveta na Tour of the Dragon. Na 268 km dlhých pretekoch prechádzajú cez jedny z najúžasnejších scenérií Himalájí. Jeseň je tiež obdobím festivalov a dokonalým obdobím pre fotografov.


December prináša do tejto horskej ríše ostrý vzduch, jasnú oblohu a vrcholky hôr pokryté snehom. Noci sú charakteristické oblohou posiatou hviezdami. Aj napriek poklesu teplôt za súmraku sú dni stále teplé a príjemné, vhodné na turistiku a poznávanie Bhutánu.

Text: redakcia v spolupráci s Aman

Foto: archív firiem