Sezóna záhrad a terás začala

Každý rok máme možnosť sledovať novinky z dielne svetových výrobcov a dizajnérov nábytku a každý rok nás prekvapujú novými technológiami, materiálmi aj spracovaním. Ani tento rok nie je výnimkou a my sa už môžeme tešiť na prehliadku tých najlepších dizajnérskych a technologiských skvostov, ktoré postupne prichádzajú zo všetkých kútov zeme.  

V tomto článku predstavíme hneď tri kolekcie outdoorového nábytku talianskej značky B&B Italia.

Typický dotyk Talianska od Antonia Citteria dáva podobu kolekcii Hybrid, tá v sebe majstrovsky kombinuje dizajn a pohodlie. Nesie v sebe prvky typické pre interiérové vybavenie, vďaka čomu vytvára skutočné prepojenie interiéru s exteriérom. Nosná konštrukcia je takmer neviditeľná a sedačka tak pôsobí, že pláva niekoľko centimetrov nad podlahou. Platforma je k dispozícii v ôsmich veľkostiach a dvoch hĺbkach. V ponuke sú tiež doplnkové vankúše v rôznych veľkostiach, čo vytvára nespočetné množstvo variácií.

Sedačkami a stolmi Ayana, Naoto Fukasawa spája Ďaleký východ a severnú Európu. Kolekciu Ayana charakterizujú minimalizmus, inovácie a kruhový prierez konštrukcií, ktorý nie je typický pre vonkajší nábytok. Teakové drevo, z ktorého je konštrukcia vyrobená, nie je natierané, aby mohlo starnúť a vyvíjať sa, rešpektujúc vlastnosti tohto materiálu. Spoje neobsahujú kovové prvky, ale iba drevené kolíky, ktoré robia spoje neviditeľnými.

Prvá spolupráca B&B Italia a Philippe Starcka viedla k vytvoreniu kolekcie Oh, it rains! Na prvý pohľad zaujme veľkým operadlom s dokonalou ergonómiou. Forma a funkcia sa tu spájajú v rýchlom a efektívnom pohybe, ktorý umožňuje jeho sklopenie počas nepriaznivého počasia a ochráni sedačku pred dažďom. Použité materiály sú k dispozícii v palete teplých a prírodných odtieňov od béžovej po hnedú, všetky s nepremokavou úpravou.

Text: redakcia v spolupráci s Konsepti

Foto: archív firiem