Umenie hier - Le Babyfoot

Louis Vuitton s potešením predstavuje svoj prvý stolný futbal Babyfoot

 

Le Babyfoot je francúzsky výraz pre stolný futbal. Tento hravý produkt nesie mnoho charakteristických prvkov značky Louis Vuitton – priamo z neho srší jej história od roku 1896, od doby vzniku legendárneho vzoru Monogram, až do súčastnosti.

 

Louis Vuitton sprevádza cestovateľov už viac ako 150 rokov a po mnoho desaťročí navrhuje špeciálne druhy batožiny, na rôzne spoločenské a stolné hry, ktoré ľudia vozia so sebou po svete. Od cestovného šachu, po púzdra na poker a kroket, kolekcia hier Louis Vuitton sa v priebehu rokov rozširovala. V tradícii zakladateľa pokračoval jeho vnuk, Gaston-Louis Vuitton, ktorý šport a hry miloval. Babyfoot sa ponúka vo vyhotovení z ikonického plátna Monogram, ale tiež v športovejšej a modernejšej verzii Monogram Eclipse a Damier Graphite, a dúhovej palete koží Epi: azúrová, pistáciová, a fuchsiová, aj v dvojfarebnom vyhotovení karamel-biela v hladkej koži.

Epi koža so svojou zvlnenou textúrou dodáva jedinečný pocit pri dotyku v bočnicami herného stulu, zatiaľčo hladká koža vymedzuje hraciu plochu. Stolný futbal je vyrobený s rovnakým remeselným umom a starostlivosťou ako batožina Louis Vuitton: nohy a strany hracieho stolu sú potiahnuté ikonickým plátnom a kožami Louis Vuitton, a nechýba ani v mnohých vrstvách ručne nanášanej farby, ktoré vytvárajú zaujímavý kontrast v rohoch a hranách.

Hráči, inšpirovaní postavičkou „štolby“ zo slávnej reklamy Louis Vuitton z roku 1921, sú ručne odlievaní z hliníku. Sú žijúcim dôkazom savoir-faire a odkazu značky. Každá postavička hráča je dôkladne ročne maľovaná vo farbách tímu ladiacich s plátnom alebo kožou stolu. Žetóny na počítanie skóre sú šikovne remeselne spracované tak, že pripomínajú šperk. Je na nich nápadný, ručne maľovaný kvietok Monogram Flower, vďaka ktorému je počítanie gólov ešte väčšia zábava.

Text a foto: redakcia v spolupráci s Louis Vuitton