Vzrušujúci, nový, úspešný

Aston Martin dnes zverejnil nové podrobnosti o svojom pripravovanom modeli V12 Speedster, ten má byť oslavou otvorených kokpitov športových áut a ich hrdej minulosti, ale aj vzrušujúcej budúcnosti.

Kupujúcim bude k dispozícii iba 88 kusov modelu Aston Martin V12 Speedster. Nové auto ladí s dedičstvom značky, ktoré predstavuje nezabudnuteľný model DBR1, ale aj dychberúci model CC100, ktorý bol predstavený v roku 2013 a odráža športové dedičstvo a výnimočné dizajnérske schopnosti viac ako 100 rokov histórie Aston Martin.

DBR1 je k dnešnému dňu, nejúspešnejším závodným strojom skonštruovaným Aston Martin. Po jeho debute v roku 1956 zaznamenal model DBR1 sériu slávnych víťazstiev. Aj keď bol vyrobený ako závodný model, stal sa predlohou aj najznámejšim cestným automobilom DB. Na jeho vývine pracoval talentovaný dizajnér Frank Feeley v spolupráci s hlavným závodným dizajnérom Tedom Cuttingom.

Model Aston Martin V12 Speedster DBR1 ponúka dômyselne integrované prvky pripomínajúce víťazné závodné auto z Le Mans. V srdci nového auta leží vysoko výkonný variant už ikonického 5,2-litrového motora V12 Twin-Turbo Aston Martin a je spojený s 8-stupňovou automatickou prevodovkou ZF. Z 0 - 100 km/h za 3,4 sekundy a maximálna rýchlosť 318 km/h, nie je pre auto bez strechy alebo čelného skla zlý výkon.

Text: Redakcia v spolupráci s Aston Martin

Foto: Aston Martin